Pomůžeme vám najít práci...

Hledání práce, je práce na plný úvazek, činnost, které by se každý nezaměstnaný měl věnovat na 100%. Tak jako den v zaměstnání se stává i váš den při jeho hledání z celé řady aktivit. Některé z nich jsou nudné, jiné nepříjemné, ale některé vám mohou přinášet radost. V EpiStopu se snažíme, aby hledání práce nebylo jen nutné zlo, chtěli bychom, aby to bylo období, ve kterém se naši klienti i osobně rozvíjí a připravují se na budoucí zaměstnání. Velmi jsme proto uvítali návrh Lenky Schánové, uspořádat pro naše klienty i klienty jiných neziskových organizací networkingové odpoledne.

Cílem akce bylo poskytnout důvod hezky se obléknout, vyrazit do společnosti a ukázat nový způsob, jak hledat zaměstnání. Hledání zaměstnání na základě kontaktů a osobních doporučení je velmi efektivní, jenže kde dostatečný okruh přátel a známých získat? Často bývá problém nové lidi vůbec potkat, natož najít odvahu je oslovit či se představit. Program připravený Lenkou Schánovou klientům pomohl tyto překážky překonat.

V rámci jednotlivých her a aktivit měl každý možnost říct něco o sobě, prezentovat sám sebe i svoji představu o budoucím zaměstnání. Klienti byli zároveň motivováni k tomu, aby naslouchali ostatním, pokusili se odhalit, co mají společného a zamysleli se, jestli si nemohou navzájem pomoci. Celým programem se nesla ústřední myšlenky networkingu - "seznam se s každým a vyslechni ho, pokud můžeš pomoci, pomož - podstatně tak zvýšíš šanci, že někdo pomůže tobě!"

I když oficiální program skončil, nikomu z nás se nechtělo domů. Bylo příjemné ještě chvíli zůstat v příjemném prostředí kavárny a popovídat si nad nějakou dobrotou. Zapříst rozhovor šlo nyní téměř samo, protože proběhlé aktivity nám daly spoustu společných témat a zajímavostí, na které se zeptat.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a pomohli vytvořit nádhernou atmosféru. A pokud byste se dozvěděli o nabídce práce, která by mohla někomu z přítomných pomoci, nezapomeňte se mu ozvat. Pokud jste si zapomněli poznamenat kontakt, ozvěte se prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonní číslo 608 977 979 a já Vaši nabídku doručím.

Přihlaste se

Provoz portálu podpořili

 
 
 

Kde nás najdete

Thomayerova nemocnice

Pavilon A1, Vídeňská 800

140 59, Praha 4

info@epistop.cz

Jsme také na...

Facebook
Twitter
Youtube
Googleplus

Spolupracujeme